Sir Keir Starmer przesłał Donaldowi Trumpowi gratulacje przed jego poniedziałkową inauguracją na stanowisku prezydenta, stwierdzając, że Wielka Brytania i Stany Zjednoczone „będą w dalszym ciągu budować na solidnych fundamentach naszego historycznego sojuszu”.
Premier powiedział, że ich relacje zostaną „skoncentrowane na „globalnych wyzwaniach” i „skoncentrują się na wspólnych szansach na rzecz wzrostu”, dodając, że „wyjątkowe stosunki między Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi będą nadal kwitnąć przez wiele lat”.
Minister skarbu powiedział wcześniej, że rząd Wielkiej Brytanii optymistycznie ocenia szanse na dobre stosunki z nową administracją amerykańską, podkreślając „szanse” związane z potencjalną umową handlową po brexicie.
Jednak przywódca Reform UK Nigel Farage stwierdził, że Sir Keir ma „słabą” pozycję negocjacyjną ze względu na jego plany zacieśnienia więzi z UE w tym samym czasie co z USA.