Start Polecane Premier powołała nowego wiceministra ds. zdrowia psychicznego

Premier powołała nowego wiceministra ds. zdrowia psychicznego

771
0

W resorcie zdrowia powstało nowe stanowisko dla wiceministra, który zajmie się zdrowiem psychicznym obywateli Wielkiej Brytanii. Theresa May powołała nowego pracownika. 

Nowym wiceministrem ds. zdrowia psychicznego została Jackie Doyle-Price. Ma się zająć kondycją psychiczną obywateli kraju, przeciwdziałać samobójstwom, a także rozpocząć debaty na temat zdrowia psychicznego, ponieważ wciąż pozostaje to w sferze tabu.

Theresa May jest zmartwiona liczbą obywateli, którzy zmagają się z problemami psychicznymi. Według statystyk, prawie 5 tysięcy osób co roku popełnia samobójstwo w Wielkiej Brytanii. Dotyczy to szczególnie mężczyzn powyżej 45.roku życia. Jednak oprócz prób samobójczych, istnieje wiele innych schorzeń, które wymagają leczenia. Dlatego też premier postanowiła powołać nowego ministra, który zajmie się wszystkimi kwestiami, związanymi ze zdrowiem psychicznym.

– Wszyscy możemy zakończyć strach przed reakcją społeczną, która zmusiła zbyt wiele osób do cierpienia w milczeniu i powstrzymać w ten sposób tragedię, która pozbawiła zbyt wiele osób życia – powiedziała May.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniProblem z wynajmem mieszkań po Brexicie
NastępnyFestiwal dyni powraca do Hampshire