Start Coronavirus Premier odroczył złagodzenie blokad. Do kina w maseczce!

Premier odroczył złagodzenie blokad. Do kina w maseczce!

366
0

W weekend miało nastąpić złagodzenie kolejnych blokad. W związku ze wzrostem zachorowań na koronowirusa zostały one przełożone o co najmniej dwa tygodnie. Co to znaczy?  

Premier powiedział, że najnowsze dane Urzędu Statystyk Narodowych mówią, że częstotliwość występowania wirusa w społeczności w Anglii prawdopodobnie wzrośnie po raz pierwszy od maja. Na konferencji prasowej w piątek powiedział: „W obliczu rosnących liczb, oceniamy, że powinniśmy wcisnąć ten pedał hamulca… aby utrzymać wirusa pod kontrolą. W sobotę, 1 sierpnia, pamiętacie, że mieliśmy nadzieję ponownie otworzyć szereg punktów o podwyższonym ryzyku, które pozostały zamknięte,a dziś mówię, że odkładamy te zmiany na co najmniej dwa tygodnie. Oznacza to, że najwcześniej 15 sierpnia zostaną otwarte kasyna, kręgielnie, lodowiska i pozostałe usługi bliskiego kontaktu. Występy w pomieszczeniach nie zostaną wznowione, nie będzie zgromadzeń w obiektach sportowych i centrach konferencyjnych, a wesela do 30 osób nie będą dozwolone”. Dodał: „Wiem, że kroki, które podejmujemy, będą prawdziwym ciosem dla wielu ludzi, dla wszystkich, których plany ślubne zostały zakłócone lub którzy nie mogą teraz obchodzić święta Eid tak, jak by sobie tego życzyli. I naprawdę mi przykro z tego powodu, ale nie możemy po prostu ryzykować.” Premier przypominał również o noszeniu maseczek we wnętrzach sklepów a także w kinie i w pomieszczeniach, w których ludzie mogą mieć kontakt z nieznanymi im osobami, takimi jak muzea i miejsca kultu. Obowiązek ten wejdzie w życie od 8 sierpnia.

Według Office for National Statistics (ONS), między 20 a 26 lipca wystąpiło około 0,78 nowych zakażeń Covid-19 na każde 10 000 osób w populacji społeczności w Anglii.Odpowiada to około 4200 nowym przypadkom dziennie – w porównaniu z szacunkowymi 2800 nowymi przypadkami dziennie w poprzednim tygodniu.