Start Coronavirus Premier Boris Johnson wrócił do pracy

Premier Boris Johnson wrócił do pracy

474
0

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wrócił do pracy po okresie rekonwalescencji, jaką musiał odbyć po zakażeniu się koronawirusem.

55-letni Johnson od 12 kwietnia przebywał w Chequers, wiejskiej rezydencji brytyjskich premierów, gdzie przechodził rekonwalescencję po zakażeniu koronawirusem. Z powodu choroby spędził tydzień w londyńskim szpitalu St Thomas’s, w tym trzy doby na oddziale intensywnej terapii. Jak twierdziły brytyjskie media, mimo że nie był ani na chwilę podłączony do respiratora, jego życiu zagrażało niebezpieczeństwo.

Johnson obejmie ponownie ster rządu, w okresie, w którym znajduje się on w coraz trudniejszej sytuacji. Spowodowana ona jest wzrastającym niezadowoleniem z powodu coraz poważniejszych w konsekwencji dla gospodarki ograniczeń wprowadzonych, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Wielka Brytania jest piątym państwem świata, w którym liczba zgonów przekroczyła 20 tysięcy. Wcześniej nastąpiło to we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Francji.

PoprzedniLiczba zgonów w Wielkiej Brytanii wyniosła 20 000
NastępnyMężczyzna z Southampton „postrzelony” w głowę przez gang młodych