Start Polecane Premier Boris Johnson przed wyborami odwiedza lotnisko w Southampton

Premier Boris Johnson przed wyborami odwiedza lotnisko w Southampton

727
0

Premier Boris Johnson podczas wizyty na lotnisku w Southampton złożył ostatnią propozycję wyborcom z Eastleigh i Southampton.

Przemawiając wczoraj, Johnson powiedział, że Konserwatyści i ekspansja lotniska „przyniosą więcej miejsc pracy, większy wzrost dla Southampton”.

Obiecał, że jego partia pomoże rodzinom „przebrnąć” przez rosnące koszty życia.

W rozmowie z Daily Echo premier wyznał: „Mamy krótkoterminowy problem spowodowany wzrostem cen energii, a to z kolei napędza inflację”.

„Cały świat był zamknięty na dwa lata, w zasadzie mieliśmy Covid – część świata wciąż jest w zamknięciu, co nie pomaga.

„To kwestia globalna, w szczególności problem rosnących cen energii, ale pomożemy ludziom przez to przejść.

„Nie mamy nieograniczonych zapasów pieniędzy podatników do wydania na to.

„Ale najlepszą odpowiedzią jest kontynuowanie tworzenia większej liczby miejsc pracy, większego wzrostu i większych inwestycji z zagranicy”.

Johnson powiedział, że konserwatyści zapewnią ludziom, że w ich rodzinnym budżecie będzie „więcej pod koniec miesiąca”.

Zapytany przez lokalne media o stwierdzenie, że koszty życia w kryzysie są „krótkoterminowe”, Johnson dodał: „To, co robimy, aby natychmiast pomóc ludziom, to pakiet wsparcia o wartości 22 miliardów funtów, czyli o wiele więcej niż wiele departamentów rządowych. To właśnie ma pomóc ludziom – 9 miliardów funtów przeznacza się na paliwo”.

„Ale są inne rzeczy, które robimy – wspieranie lokalnych rad, aby pomóc rodzinom, które są w szczególnie trudnej sytuacji.

„I nadal będziemy tak elastyczni i pomysłowi, jak to tylko możliwe, aby ludzie ten trudny czas jak najlepiej przetrwali”.

„Czego nie chcemy robić, to wywołanie inflacyjnej spirali cenowej – takiej, jaką widzieliśmy w latach 70. i dlatego nasza recepta to:  więcej miejsc pracy, lepiej płatne miejsca pracy, wyższa produktywność, inwestycje, to jest nasza najlepsze odpowiedź na zagrożenia.”

PoprzedniMężczyzna zaatakowany nożem przez gang w Eastleigh
NastępnyDożywocie dla Polaka za zabicie syna