Start Polecane Prawie połowa rodziców w Southampton nie wypłaca alimentów na rzecz byłych partnerów

Prawie połowa rodziców w Southampton nie wypłaca alimentów na rzecz byłych partnerów

527
0

Okazuje się, że prawie połowa rodziców w Southampton nie wypłaca obowiązkowych alimentów na rzecz swojego byłego partnera, ujawniają nowe dane.

Mówi się, że liczby te prawdopodobnie gwałtownie wzrosną, ponieważ Departament Pracy i Emerytur nadmiernie dotknięty pandemią nie spieszy się ze ściąganiem należnej gotówki.

Rodzic może zostać zmuszony do zapewnienia alimentów za pośrednictwem usługi Collect and Pay, jeśli nie może uzgodnić płatności ze swoim byłym partnerem. Jednak dane pokazują, że rodzice w Southampton nie wywiązali się z płatności 415 razy między styczniem a marcem. Było to 45 procent – nieco powyżej średniej 44 procent w całej Wielkiej Brytanii w tym okresie. Liczby obejmują „tylko przypadki zaległości”, w przypadku których w ciągu trzech miesięcy nie łożono na utrzymanie dziecka.

Joe Richardson, specjalista ds. badań i polityki w organizacji charytatywnej Gingerbread, powiedział, że krajowa postać jest „dowodem na to, że służba rządowa nadal zawodzi dzieci, które ma chronić”.

„Ubóstwo wśród dzieci jest niedopuszczalne w żadnych okolicznościach, ale tym bardziej, gdy departament rządowy jest w stanie temu zapobiec”.

PoprzedniTrzech mężczyzn aresztowanych po bójce ulicznej na St Mary Street
NastępnyWielka Brytania: Uniwersytety mają kłopoty, grozi im bankructwo