Start Polecane Prawie 50 sklepów dziennie znika z głównych ulic miast w Anglii

Prawie 50 sklepów dziennie znika z głównych ulic miast w Anglii

541
0

Dane sugerują, że w pierwszych sześciu miesiącach tego roku na brytyjskich ulicach handlowych, centrach handlowych i parkach handlowych zamknięto ponad 8700 sklepów sieciowych.

To średnio prawie 50 placówek dziennie, ponieważ skutki pandemii i zmieniających się nawyków zakupowych nadal dotykają wiele miast.

Jednak pomimo kilku głośnych zastojów w handlu detalicznym, liczba zamknięć spadła w porównaniu z rokiem poprzednim. Najgorzej ucierpiały centra miast, parki handlowe natomiast radzą sobie lepiej.

Dane o zamknięciu sklepów zostały zebrane przez firmę Local Data Company na zlecenie firmy księgowej PwC. „Po wyraźnym przyspieszeniu liczby zamykanych sklepów w zeszłym roku oraz po wprowadzonych ograniczeniach w ostatniej chwili w okresie świątecznym, mogliśmy spodziewać się większej liczby zamknięć sklepów w tym roku” – mówi Lisa Hooker, liderka ds. rynków konsumenckich w PwC.

Eksperci wierzą, że ciągłe wsparcie rządowe w połączeniu z prężnymi wydatkami konsumentów pomogło wielu operatorom przetrwać burzę i pandemię.

PoprzedniSamolot rozbił się podczas pokazu Bournemouth Air Festival
NastępnyEksperci zapowiadają wzrost zachorowań na Covid po otwarciu szkół