Start Polecane Prawie 40 kierowców przyłapanych na nierozważnym prowadzeniu samochodu

Prawie 40 kierowców przyłapanych na nierozważnym prowadzeniu samochodu

608
0

W ramach akcji Operation Tramline, policja zatrzymała prawie 40 kierowców, którzy nie uważali podczas prowadzenia samochodu. Jeden z nich miała nawet psa na kolanach.

W ciągu trzech dni policja badała niebezpieczne zachowanie kierowców na drogach Hampshire. Akcja została przeprowadzona w ramach represji za wykroczenia drogowe w celu zmniejszenia liczby osób zabitych lub ciężko rannych na drogach o 40 procent.

Oficerowie udali się na M27, M3 i A34, aby sfilmować każde niebezpieczne zachowanie kierowcy, które zauważyli. Sierżant Paul Diamond z działu Roads Policing Commercial Vehicle powiedział: „Prowadzimy te operacje regularnie, ponieważ każdego dnia tygodnia obserwujemy kolizje spowodowane przez kierowców, którzy nie koncentrują się na drodze”.

Od wtorku do czwartku funkcjonariusze z Departamentu Policji Dróg w Hampshire współpracowali z Highways England i DVSA (Driver and Vehicle Standards Agency) i stwierdzili, że 39 kierowców zostało zauważonych podczas nierozważnego prowadzenia pojazdu w tym czasie, w tym 29 na M27, osiem na M27 M3 i dwa na A34. Obejmowało to oglądanie filmów lub wiadomości na telefonie, wysyłanie SMS-ów oraz trzymanie psa na kolanach podczas jazdy.

PoprzedniLinie lotnicze Flybe zagrożone upadkiem
NastępnyPlany nowych ograniczeń ruchu na drogach Hampshire