Start Polecane Prawie 2 tys. rodziców z Southampton ukaranych grzywną za nieobecność dzieci w...

Prawie 2 tys. rodziców z Southampton ukaranych grzywną za nieobecność dzieci w szkole

12944
0

Prawie 2 tys. rodziców z Southampton zostało ukaranych za nieuzasadnione nieuczęszczanie dzieci w zajęciach szkolnych w zeszłym roku.

Stowarzyszenie Liderów Szkół i Kolegiów twierdzi, że nieobecność w szkole jest niekorzystna nie tylko dla samego ucznia, ale także dla rówieśników i nauczycieli, i wezwała rodziców do przestrzegania zasad.

Dane Departamentu Edukacji pokazują, że rodzicom w Southampton wydano 1982 zawiadomienia o karach za niską frekwencję dziecka w latach 2018–19.92% z nich zostało wydanych na nieautoryzowane rodzinne wakacje.

Rzecznik Southampton City Council powiedział: „Chcemy, aby wszystkie dzieci w Southampton uzyskały dobre wykształcenie, a pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest zapewnienie doskonałej frekwencji szkolnej. Dzięki naszej grupie frekwencji szkolnej i integracji, której współprzewodniczą dyrektorzy szkół podstawowych, średnich i specjalnych, zapewniamy spójne podejście do ograniczania nieobecności w całym mieście.”

„Szkoły w Southampton są odpowiedzialne za utrzymanie i wdrażanie własnych zasad dotyczących frekwencji i decydują, czy zezwolić na nieobecność, czy też nie. Nauczyciele mogą zwrócić się do władz lokalnych, pod warunkiem spełnienia kryteriów zawartych w kodeksie postępowania karnego, i wydać zawiadomienie karne w celu poprawy frekwencji.” „Wszystkie takie wnioski są rozpatrywane indywidualnie dla każdego przypadku, przy czym kluczową kwestią jest to, czy wydanie zawiadomienia o karach pomoże poprawić frekwencję dziecka.”

PoprzedniWedług Sunday Times, brytyjski rząd opóźnił się z reakcją na koronawirusa
NastępnySouthampton: testy szczepionek, które miałyby chronić przed koronawirusem