Start Polecane Prawie 1500 aresztowań w ramach walki z handlarzami narkotyków

Prawie 1500 aresztowań w ramach walki z handlarzami narkotyków

572
0

Prawie 1500 osób zostało aresztowanych w Anglii i Walii podczas tygodniowej operacji przeciwko tak zwanym sieciom handlu narkotykami.

Policja twierdzi, że zaczęła skupiać się na starszych osobach kontrolując numery telefonów używane do sprzedaży narkotyków. Funkcjonariusze wykorzystują również nowoczesne przepisy dotyczące niewolnictwa i handlu ludźmi, aby ścigać gangi wykorzystujące bezbronne dzieci.

Zamknięto około 139 linii okręgowych i skonfiskowano prawie 2 miliony funtów narkotyków klasy A, w tym kokainy i heroiny. Gangi hrabstwa to miejscy handlarze narkotyków, którzy sprzedają narkotyki klientom z obszarów wiejskich za pośrednictwem specjalnych linii telefonicznych. Gangi te stały się centralnym elementem handlu nielegalnymi substancjami w Wielkiej Brytanii, a ich działaniu często towarzyszy poważna przemoc.

Gangi w miastach obsługują kontaktowe numery telefoniczne reklamowane w innych miastach i na obszarach wiejskich, aby dostarczać narkotyki, jednocześnie pozostając na wyciągnięcie ręki, aby zmniejszyć ryzyko aresztowania.

Dwa lata temu policja zmieniła taktykę działania i teraz ma strategię identyfikowania „posiadacza linii” poprzez analizę zapisów telefonicznych, co oznacza, że ​​przywódcy gangów często mogą być aresztowani za posiadanie telefonu, który świadczy o ich zaangażowaniu w przestępstwo. W rezultacie liczba aresztowań rośnie podczas regularnych tygodniowych operacji, w których różne siły policyjne koordynują swoje wysiłki.

W sumie 85% oskarżonych przyznaje się do winy, a wskaźnik skazań wynosi 99%, powiedział Graham McNulty, zastępca zastępcy komisarza Krajowej Rady Szefów Policji (NPCC).

Ocena sprzedaży narkotyków w hrabstwach przeprowadzona przez NPCC sugeruje, że liczba aktywnych linii spadła z około 2000 w 2018 r. do 600.

PoprzedniNastolatka napastowana seksualnie w Westquay Costa Coffee
NastępnyKobieta ukradła prawie 400 funtów towaru ze sklepu Southampton Primark