Start Polecane Pracownicy w UK mogą prosić o elastyczny model pracy

Pracownicy w UK mogą prosić o elastyczny model pracy

353
0

Wszyscy pracownicy w Wielkiej Brytanii dostaną prawo do tego, aby poprosić o elastyczny model pracy – już pierwszego dnia od jej rozpoczęcia.

Zgodnie z nowymi przepisami, pracownicy mają uzyskać prawo do ubiegania się o elastyczny czas pracy od momentu rozpoczęcia pracy. Posunięcie to zostało pozytywnie ocenione przez związki zawodowe, które jednak chcą, aby prawo do elastyczności stało się standardem.

Obecnie miliony pracowników na Wyspach korzysta już z elastycznego trybu pracy. Przybiera to różne formy, w tym pracę z domu, dzielenie się zadaniami z innymi czy możliwość decydowania o czasie spędzonym w pracy.

Rząd oszacował, że zmiana przyniesie korzyści m.in. 1,5 mln nisko opłacanym pracownikom, którzy dzięki niej będą mogli podjąć drugą pracę bez martwienia się o to, czy będą w stanie zorganizować to czasowo.

Brytyjscy ministrowie chcą iść o krok dalej i zapowiadają, że „elastyczny tryb pracy będzie standardem”. Problemem jest jednak podejście rządowych urzędników do tematu pracy z domu, co jest kością niezgody pomiędzy nimi a związkami zawodowymi. Związkowcy chcą, aby zdalna praca również stała się domyślną opcją zatrudnienia.

PoprzedniSouthampton wśród najdroższych miast w Wielkiej Brytanii pod względem nauki jazdy
NastępnyRoyal Mint ujawnia 10 najrzadszych monet 50-pensowych w obiegu