Start Southampton Pracownicy Tesco Southampton szykują się do strajku

Pracownicy Tesco Southampton szykują się do strajku

460
0

Mieszkańcy Southampton i Hampshire mogą zmierzyć się z pustymi półkami w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia w świetle nadchodzących strajków.

Tysiące pracowników Tesco głosowało za strajkiem, który miałby się rozpocząć w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie. Członkowie związku w dziewięciu centrach dystrybucyjnych – w tym w Southampton – zdecydowali się na akcję protestacyjną po kłótni o płace.

W dwóch oddzielnych głosowaniach członkowie Związku Pracowników Handlu, Dystrybucji i Pokrewnych (USDAW) zagłosowali za strajkiem w 73 procentach i 84 procentach.

Ostatecznie ponad 5000 pracowników odrzuciło 4% roczne podwyżki. Związki wzywają teraz Tesco do zaproponowania lepszej oferty, aby uniknąć przedświątecznych zakłóceń w sklepach.

Piąty co do wielkości związek zawodowy w Wielkiej Brytanii, liczący ponad 380 000 członków, ogłosił strajki rozpoczynające się w poniedziałek 20 grudnia i kończące się w Wigilię.

Osiem innych centrów dystrybucyjnych Tesco również głosowało za strajkiem. Należą do nich Daventry Clothing, Goole, Hinckley, Lichfield, Livingston, Magori Peterborough.

PoprzedniPonad 60 młodych ludzi potrąconych przez pojazdy w Southampton
NastępnyNowe ograniczenia podróży dla wariantu Omicron obowiązujące od wtorku