Start Polecane Pracownicy Southampton Royal Mail rozpoczną strajk – kiedy i dlaczego

Pracownicy Southampton Royal Mail rozpoczną strajk – kiedy i dlaczego

503
0

Pracownicy pocztowi Royal Mail ogłosili czterodniową akcję strajkową, która będzie miała wpływ na Southampton.

Około 115 000 pracowników pocztowych w całym kraju i w mieście stanie tłumnie w pikietach wzywających do lepszych płac podczas największego dotychczasowego strajku.

Mieszkańcy doświadczą zakłóceń w usługach pocztowych w piątek 26 sierpnia, środę 31 sierpnia, czwartek 8 września i piątek 9 września.

Firma twierdzi, że listy nie będą dostarczane w dni strajku, ale priorytetem będzie dostawa testów Covid, recept lekarskich i dostawa specjalna.

Grupy pikietujących pojawią się w całym hrabstwie, w tym w Shirley, Bitterne i Winchester.

Stewart Hardie, który pracuje dla Royal Mail od ponad 32 lat, mówi, że poparcie dla akcji strajkowej jest „silne” wśród pracujących.

Hardie powiedział, że akcja strajkowa może objąć dalsze oddziały, w tym Centrum Pocztowe w Southampton w pobliżu lotniska w Southampton.

Royal Mail twierdzi, że członkowie Związku Pracowników Komunikacji (CWU) odrzucili ofertę podwyżek „o wartości do 5,5 procent” po trzech miesiącach rozmów.

Rzecznik powiedział: „Royal Mail ma dobrze opracowane plany awaryjne, ale nie mogą one w pełni zastąpić codziennych wysiłków pracowników z pierwszej linii.

„Będziemy robić, co w naszej mocy, aby usługi działały, ale klienci powinni spodziewać się znacznych zakłóceń”.

PoprzedniJak według Iceland i Utilita obniżyć rachunki za energię podczas gotowania
NastępnyPlan budowy 130-miejscowego parkingu dla ciężarówek przy terminalu kontenerowym