Start Polecane Pracownicy Southampton Royal Mail mają priorytetowo traktować paczki nad listami

Pracownicy Southampton Royal Mail mają priorytetowo traktować paczki nad listami

257
0

Poczta poleciła pracownikom priorytetowe traktowanie paczek nad listami w celu zmniejszenia zaległości, mówią pocztowcy.

Zdjęcia zrobione w centrum pocztowym w rejonie Southampton pokazują listy wysłane kilka tygodni temu, pozostawione na półkach.

Pracownicy na miejscu powiedzieli, że w piątek rano przełożeni w Royal Mail powiedzieli im, aby priorytetowo traktowali paczki.

Listonoszom nie spodobał się pomysł odkładania listów „na później”.

Royal Mail odpowiedziała na zarzuty, mówiąc, że „każda przesyłka jest dla nas ważna”.

Jeden z pracowników powiedział: „To brak uczciwości ze strony Royal Mail. Powiedzieli, że nie ma priorytetu dla paczek, ale w 100 procentach jest.”

„Widziałem furgonetki wypełnione paczkami, a w centrum zalegają listy nadane na początku listopada.”

Rzecznik Royal Mail powiedział, że firma „nie prowadzi polityki priorytetowego traktowania paczek”.

„Mamy dobrze opracowane plany awaryjne, aby zapewnić opiekę naszym klientom i zminimalizować opóźnienia podczas akcji protestacyjnej Związku Pracowników Komunikacji, aby zapewnić łączność między ludźmi, firmami i krajem.”

„Te obrazy nie są niczym niezwykłym w szczycie sezonu, kiedy nasze centra pocztowe i biura doręczeń przetwarzają bardzo duże ilości przesyłek pocztowych.”

„Regularnie przypominamy współpracownikom, że doręczanie, odbieranie i przetwarzanie listów i paczek powinno być traktowane z równą wagą.

„Boże Narodzenie to nasz najbardziej pracowity okres w roku i zdajemy sobie sprawę z dodatkowych długości, jakie nasi listonosze oraz tysiące pracowników tymczasowych, którzy wspierają nas w szczycie sezonu, pokonują, aby dostarczyć większą liczbę paczek i kartek.”

PoprzedniPlany nowego masztu 5G w Woolston zatwierdzone
NastępnyGrudniowe strajki pociągów: dodatkowe strajki planowane na Boże Narodzenie