Start Polecane Pracownicy socjalni byli „przeciążeni pracą” przed śmiercią Lucy McHugh

Pracownicy socjalni byli „przeciążeni pracą” przed śmiercią Lucy McHugh

748
0

Liczba spraw pracowników socjalnych była „zbyt duża” w miesiącach poprzedzających zamordowanie 13-letniej dziewczynki przez mężczyznę mieszkającego w jej domu, stwierdził przewodniczący Rady Miasta Southampton.

Stephen Nicholson zgwałcił Lucy McHugh zanim zadźgał ją na śmierć w 2018 roku. Według raportu Southampton Safeguarding Children Partnership, obawy nauczycieli, że Lucy była wykorzystywana, nie zostały w pełni zbadane. Rada Miejska Southampton twierdzi, że ​​potrzebnych jest więcej pracowników socjalnych.

Poważna analiza przypadku wykazała, że ​​władze wiedziały, że Nicholson miał kryminalną historię, ale pracownicy socjalni uznali, że obawy nie mają „podstaw”, ponieważ otrzymali „zapewnienia” od matki Lucy. W zeszłym roku Nicholson został skazany na dożywocie za morderstwo Lucy.

Rob Henderson, nowy dyrektor wykonawczy ds. dobrostanu dzieci w radzie miasta powiedział: „Kiedy pracujesz ze zbyt dużą liczbą dzieci i rodzin, Twoja zdolność do przyjrzenia się dokładnie konkretnemu przypadkowi jest ograniczona, ponieważ jesteś zaangażowany w wiele sytuacji i kryzysów, które rozpraszają Cię”. Dodał, że rada będzie współpracować z niezależną organizacją, aby głosy dzieci były słyszane.

PoprzedniBiznesmeni przylatujący do Wielkiej Brytanii zwolnieni z kwarantanny
NastępnyOszustwa matrymonialne: sześciu mężczyzn aresztowanych