Start Polecane Pracownicy służby zdrowia na południu wzywają posłów do poparcia podwyżek płac

Pracownicy służby zdrowia na południu wzywają posłów do poparcia podwyżek płac

315
0

Setki pracowników służby zdrowia na południowym wschodzie apeluje do swoich lokalnych posłów, aby poparli wcześniejsze podwyżki płac dla personelu i chronili NHS.

Pielęgniarki, ratownicy medyczni i sprzątaczki piszą do 84 parlamentarzystów z regionu, prosząc ich o poparcie wezwania UNISON dla pracowników NHS w celu uzyskania wcześniejszej podwyżki wynagrodzenia przed Bożym Narodzeniem.

Personel zatrudniony w szpitalach, klinikach i stacjach pogotowia ratunkowego na południowym wschodzie apeluje do polityków o skierowanie ich sprawy do rządu w celu uzyskania „znaczącej” podwyżki o co najmniej 2000 funtów na każdego pracownika NHS.

Kolejna podwyżka płac NHS ma nastąpić w kwietniu, ale pracownicy twierdzą, że przyspieszenie podwyżki pomogłoby personelowi „poczuć się bardziej docenionym.” Sekretarz regionalny UNISON South East, Steve Torrance, powiedział: „Pracownicy służby zdrowia są wyczerpani po pierwszym szczycie wirusa. Teraz mają do czynienia z drugą falą i zaległościami związanymi z odwołanymi zabiegami.” UNISON twierdzi, że pandemia głęboko dotknęła pracowników szpitali i wielu może zdecydować się na rezygnację z pracy. Podwyżka płac pomogłaby przekonać ich do zmiany zdania.