Start Polecane Pracownicy rezerwatu przyrody mogą stracić pracę na dwa dni przed Bożym Narodzeniem

Pracownicy rezerwatu przyrody mogą stracić pracę na dwa dni przed Bożym Narodzeniem

386
0

Wygląda na to, że pracownicy popularnego rezerwatu przyrody stracą pracę dwa dni przed Bożym Narodzeniem w ramach planów zamknięcia obiektu, z którego korzysta 85 000 osób rocznie.

Rada hrabstwa Hampshire planuje obniżyć koszty, zamykając kawiarnię i centrum dla zwiedzających w Narodowym Rezerwacie Przyrody Titchfield Haven i sprzedając budynek.

Dokumenty Rady potwierdzają, że Haven House zostanie zamknięty jeszcze w tym miesiącu, jeśli członkowie zatwierdzą program, który ma na celu zaoszczędzenie 60 000 funtów rocznie.

Zapowiadają też, że liczba pracowników w rezerwie zmniejszy się z 15 do 5 osób.

Publikując w mediach społecznościowych, radny hrabstwa Liberalnych Demokratów, David Harrison, powiedział: „Torysi planują zamknąć centrum 23 grudnia, zwalniając personel, co jest dość nietypowym prezentem świątecznym”.

W osobnym poście poseł Gosport, Caroline Dinenage, powiedziała, że ​​zamknięcie Haven House byłoby „ogromnym ciosem” dla tego obszaru.

Ponad 13 000 osób podpisało petycję zainicjowaną przez Stowarzyszenie Mieszkańców Hill Head, które prowadzi walkę o uratowanie Haven House.

Działacze okrzyknęli ją największą petycją, jaką kiedykolwiek otrzymała rada hrabstwa.

Haven House został uznany przez Radę Gminy Fareham za zasób o wartości wspólnotowej i pozostanie w rejestrze ACV przez okres do pięciu lat.

Jeśli rada hrabstwa zdecyduje o sprzedaży budynku, musi poinformować o tym radę gminy.

Stowarzyszenie miałoby wtedy sześć miesięcy na przygotowanie oferty na teren, którego w międzyczasie nie można byłoby sprzedać nikomu innemu.

PoprzedniBBC Earth Experience w Londynie w przyszłym roku
NastępnyMężczyzna trafił do szpitala po napadzie na Portswood