Start Southampton Pracownicy rafinerii Fawley rozpoczęli dwutygodniowy strajk

Pracownicy rafinerii Fawley rozpoczęli dwutygodniowy strajk

334
0

Pracownicy największej rafinerii ropy naftowej w Wielkiej Brytanii rozpoczęli dwutygodniowy strajk w sprawie wynagrodzeń.

W akcji udział bierze prawie 100 kotlarzy, spawaczy, monterów rur, monterów mechaniki i monterów rusztowań z zakładu Fawley w Hampshire.

Istniała nadzieja na porozumienie w ostatniej chwili, aby zapobiec akcji protestacyjnej. Jednak związek GMB powiedział, że pracodawcy rafinerii nie złożyli formalnie oferty, którą mogliby złożyć swoim członkom.

Altrad, Bilfinger i ich klient ExxonMobil byli „wyłącznie odpowiedzialni za ten strajk”, powiedział Bryan Hulley, organizator GMB.

Rzecznik ExxonMobil powiedział: „Ta akcja dotyczy członków związków zawodowych zatrudnionych przez firmy kontraktowe działające na miejscu.”

„Operacje w Fawley pozostają nienaruszone i nie przewidujemy żadnego wpływu na dostawy paliwa do klientów”.

Rzecznik firmy naftowo-gazowej dodał, że „akcja protestacyjna nie leży w niczyim interesie” i wezwał związki zawodowe i pracodawców do współpracy w celu osiągnięcia rozwiązania.”

Bilfinger powiedział w oświadczeniu, że rozumie, że firma jest jedną z grupy kontrahentów, których pracownicy biorą udział w akcji protestacyjnej.”

Dodano: „Ściśle współpracujemy z naszymi pracownikami i związkami zawodowymi, aby jak najszybciej rozwiązać ten problem”.

Związek twierdzi, że wydał również zawiadomienie o kolejnych dwóch tygodniach akcji.

PoprzedniW Wielkiej Brytanii upada coraz więcej restauracji
NastępnyWielka Brytania przygotowuje się do nowej umowy z Unią Europejską?