Start Polecane Pracownicy pocztowi w Southampton nagminnie atakowani przez psy

Pracownicy pocztowi w Southampton nagminnie atakowani przez psy

804
0

Nowe dane pokazują, że w zeszłym roku ponad dwa tuziny pracowników pocztowych w rejonie Southampton zostało zaatakowanych przez psy.

Statystyki krajowe pokazują, że ogólna liczba incydentów w Wielkiej Brytanii zmniejszyła się o 8 proc., jednak 27 ataków w obszarze SO jest skokiem o 17 proc. w stosunku do poprzedniego roku.

Royal Mail twierdzi, że ataki na listonoszy wzrastają w czasie wakacji letnich, kiedy dzieci i rodzice są w domu, a psy częściej wychodzą na zewnątrz.

Wczoraj rozpoczął się Tydzień Świadomości o Psach, który wzywa właścicieli czworonogów, aby zrozumieli, jakie konsekwencje może mieć agresywne zachowanie zwierząt.

Dave Joyce, krajowy specjalista ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa w Communication Workers Union, powiedział: “Niepowodzenie niektórych właścicieli psów w kontrolowaniu ich zwierząt pozostaje poważnym problemem dla pracowników pocztowych i społeczeństwa.”„Każdego dnia roboczego przynajmniej siedmiu pracowników pocztowych jest atakowanych przez psy.  Całą ideą Tygodnia Świadomości o Psach jest uwypuklenie problemu i konsekwencji dla właścicieli psów i ofiar, z których wielu jest poważnie rannych”. Mieszkańcy Southampton proszeni są o trzymanie psów z dala od skrzynki na listy, nie otwieranie drzwi, podczas gdy ich psy nie są pod ścisłą kontrolą, i nie pozwalanie psom wędrować w swoich ogrodach. Sue Bell, prezes National Dog Warden Association, powiedziała: “Pracownicy Royal Mail mają prawo do wykonywania codziennych obowiązków w bezpieczeństwie, nie powinni być narażeni na atakowanie przez niekontrolowane psy podczas dostarczania poczty”.