Start Wiadomości Pracownicy lotnisk, kolei i egzaminatorzy szkół jazdy wznowili strajki

Pracownicy lotnisk, kolei i egzaminatorzy szkół jazdy wznowili strajki

220
0

Pracownicy Border Force rozpoczęli drugi z serii strajków na lotniskach w Wielkiej Brytanii.

Około 1000 członków związku PCS, z których wielu pracuje w kontroli paszportowej, odejdzie od swoich stanowisk pracy w dniach 28-31 grudnia.

Urzędnicy służby cywilnej wraz z kadrą wojskową zapewnią wsparcie obsługi na lotniskach Heathrow, Gatwick, Manchester, Birmingham, Cardiff i Glasgow, a także w porcie Newhaven.

Egzaminatorzy szkół jazdy i urzędnicy ds. dopłat rolniczych w ponad 250 miejscach w całej Wielkiej Brytanii prowadzą strajki rotacyjne trwające od 13 grudnia do 16 stycznia. Członkowie związku PCS w 71 ośrodkach egzaminacyjnych we wschodniej Anglii i Midlands będą strajkować przez pięć dni.

Członkowie związku zawodowego TSSA, którzy pracują dla Great Western Railway i West Midlands Trains będą strajkować od dzisiaj w południe (28 grudnia) do północy jutro (29 grudnia). Rozmowy pomiędzy związkiem a dwoma firmami kolejowymi nie doprowadziły jeszcze do porozumienia.

Najnowsza fala strajków pracowników kolei ma zakłócić podróże powracającym do pracy po przerwach świątecznych i noworocznych.

PoprzedniAnglia może być pierwszym krajem, który wyeliminuje wirusowe zapalenie wątroby typu C
NastępnyEkstremalne warunki pogodowe w Wielkiej Brytanii staną się nową normą, mówi National Trust