Start Polecane Pracownicy i przewoźnicy drobiu uzyskają tymczasowe wizy

Pracownicy i przewoźnicy drobiu uzyskają tymczasowe wizy

655
0

Nawet 10 500 kierowców ciężarówek i pracowników zajmujących się drobiem może otrzymać tymczasowe wizy do Wielkiej Brytanii, ponieważ rząd stara się ograniczyć zakłócenia w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie.

Rząd potwierdził, że 5000 kierowców ciężarówek z paliwem i żywnością będzie mogło pracować w Wielkiej Brytanii przez trzy miesiące, do Wigilii. Program zostanie również rozszerzony na 5500 pracowników zajmujących się drobiem.

Sekretarz ds. transportu Grant Shapps powiedział, że „zapewni przygotowania do sezonu świątecznego”. Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych stwierdziło jednak, że oferowanie wiz tylko do Wigilii nie wystarczy, aby przyciągnąć firmy lub samych kierowców.

Wiadomość ta została jednak z zadowoleniem przyjęta przez grupę branżową Logistics UK, która nazwała tę politykę „ogromnym krokiem naprzód w rozwiązywaniu zakłóceń w łańcuchach dostaw”.

Niedobór kierowców ciężarówek spowodował w ostatnich miesiącach problemy w wielu branżach, od supermarketów po sieci fast foodów. W ostatnich dniach ucierpiały niektóre dostawy paliwa, co doprowadziło do długich kolejek na stacjach benzynowych.

Rekrutacja dodatkowych krótkoterminowych kierowców ciężarówek i pracowników drobiu ma rozpocząć się w październiku.

PoprzedniDrony wykorzystywane do dostaw leków na Isle of Wight
NastępnyLepe Country Park uznany za najlepszy w Wielkiej Brytanii na rodzinne wycieczki