Start Southampton Prace nad modernizacją Uniwersytetu Southampton o wartości 600 milionów funtów

Prace nad modernizacją Uniwersytetu Southampton o wartości 600 milionów funtów

210
0

Rozpoczęła się rozbudowa Jubilee Sports Center na Uniwersytecie w Southampton, co oznacza rozpoczęcie wartej 600 milionów funtów modernizacji posiadłości uniwersyteckiej.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod centrum sportu i dobrego samopoczucia oficjalnie rozpoczęła ambitny program renowacji.

Rozbudowa centrum sportowego, szeroko wykorzystywanego przez personel, studentów i społeczność, obejmie zmodernizowaną siłownię z 200 stanowiskami do ćwiczeń, pięć nowych studiów sportowych, w tym dedykowane do uprawiania sportów walki i kryte przestrzenie do kolarstwa, oraz ściankę do wspinaczki.

Nie zabraknie również recepcji z toaletami i kawiarnią, a także parkingu dla hulajnóg i rowerów.

Budynek integracyjny został zaprojektowany tak, aby wkomponować się z otoczeniem, zwiększyć ilość naturalnego światła i pomóc w osiągnięciu celu uniwersyteckiego dotyczącego niskiej emisji dwutlenku węgla. Zostanie zbudowany przez Wates i ma zostać otwarty latem 2024 roku.

W ciągu najbliższych pięciu lat prace na Uniwersytecie obejmą usuwanie budynków, które już nie nadają się do użytku, renowację istniejących budynków, poprawę warunków zakwaterowania i poprawę otwartych przestrzeni.

PoprzedniPrincess Royal otwiera centrum wsparcia dla dzieci w Gosport
NastępnyRozpoczęcie rozbiórki gazowni w Southampton