Start Wiadomości Pożar wieżowca w Londynie. Co najmniej 30 osób rannych

Pożar wieżowca w Londynie. Co najmniej 30 osób rannych

1153
0

W nocy wybuchł pożar w wieżowcu Grenfell Tower w zachodnim Londynie. Co najmniej 30 osób trafiło do szpitala. Są też ofiary śmiertelne, jednak policja nie podała ich liczby.

Pożar w 27-piętrowym wieżowcu wybuchł około godziny pierwszej w nocy. Do akcji ratunkowej przystąpiło około 200 strażaków i 20 ambulansów. Do londyńskich szpitali trafiło 30 osób, służby nie podały liczby ofiar śmiertelnych. Wciąż trwa dogaszanie budynku i akcja ratunkowa, która jest utrudniona, z tego względu, że budynek grozi zawaleniem. Służby podejrzewają, że na najwyższych piętrach budynku wciąż mogą znajdować się lokatorzy wieżowca.

Londyńska straż pożarna nie jest w stanie w tej chwili podać przyczyny pożaru, jednak mieszkańcy podejrzewają, że powodem mogła być awaria instalacji elektrycznej. W wieżowcu do niewielkiego pożaru doszło już kilka lat temu, jednak wówczas udało się go niemal od razu ugasić. Po incydencie budynek przeszedł remont, jednak lokatorzy informują, że nie spełniał on wszystkich norm bezpieczeństwa.

Świadkowie mówią, że najpierw było słychać krzyki, syreny alarmowe i wołanie o pomoc. Było też czuć woń palącego się plastiku. Witold Waszczykowski, szef MSZ poinformował, że nie wiadomo, czy w budynku znajdowali się Polacy.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolski Festyn Rodzinny w Southampton
NastępnyTurtle Bay otwiera kolejną restaurację w Hampshire