Start Polecane Poważny wzrost przemocy po zakończeniu restrykcji związanych z Covid

Poważny wzrost przemocy po zakończeniu restrykcji związanych z Covid

289
0

Liczba poważnych przypadków przemocy wzrosła o prawie jedną czwartą po złagodzeniu ograniczeń związanych z lockdownem Covid-19 w Anglii i Walii w zeszłym roku, sugeruje badanie.

Według naukowców, 23-procentowy wzrost jest największy od początku rejestrowania danych.

Poważne przypadki przemocy prawie osiągnęły poziom sprzed pandemii w sierpniu zeszłego roku, jednak raport Uniwersytetu Cardiff sugeruje, że poziomy w 2021 r. były poniżej poprzednich lat.

„Potrzebne jest precyzyjne ukierunkowanie zasobów policyjnych w gorących punktach przemocy” – argumentują autorzy.

Uniwersytecka Grupa Badań nad Przemocą przeanalizowała dane z 74 oddziałów ratunkowych w Anglii i Walii w 2021 r. i stwierdziła, że ​​około 146 856 osób udało się na pogotowie ratunkowe w celu leczenia urazów związanych z przemocą – wzrost o 27 745 osób w 2020 r.

„Złagodzenie ograniczeń w 2021 r. wiązało się ze znacznym wzrostem poważnej przemocy” – mówi współautor prof. Jonathan Shepherd.

Ten wzrost poważnej przemocy, definiowanej jako przemoc skutkująca nagłym leczeniem szpitalnym, dotknął wszystkie grupy wiekowe.

Grupy wiekowe o największych wzrostach to:

– dzieci w wieku 0-10 lat (wzrost 41,9%)

– oraz osoby dorosłe w wieku 18-30 lat (wzrost o 29,2%)

Zeszłoroczny wzrost nastąpił po ogromnym spadku przemocy w 2020 r., który był najostrzejszy od co najmniej 20 lat i był napędzany przez zakazy spotkań towarzyskich oraz zamykanie pubów i klubów nocnych.

„Poziom przemocy spadał i rósł przez cały rok 2020, gdy ograniczenia zostały złagodzone i zaostrzone” – czytamy w raporcie.

Dwa krajowe lockdowny związane z Covid-19 zostały nałożone w Anglii i Walii w marcu i listopadzie 2021 r., a trzeci rozpoczął się w Anglii w styczniu 2021 r.

PoprzedniKierowcy przestawili pachołki i przejechali przez trasę Southampton Marathon
NastępnyApel, aby dodatkowy dzień wolny od pracy wpisano na trwałe do kalendarza