Start Polecane Potwierdzono zmiany w terminach płatności Universal Credit w kwietniu

Potwierdzono zmiany w terminach płatności Universal Credit w kwietniu

624
0

Departament Pracy i Emerytur potwierdził, kiedy wnioskodawcy Universal Credit otrzymają płatności przed Wielkanocą.

Ubiegający się o Universal Credit mogą spodziewać się wypłaty wcześniej niż zwykle w kwietniu ze względu na długi weekend.

Universal Credit jest wypłacany co miesiąc, aby pomóc rodzinom o niskich dochodach lub bezrobotnym gospodarstwom domowym w pokryciu kosztów utrzymania.

Terminy płatności będą zależeć od tego, kiedy wnioskodawca po raz pierwszy złożył wniosek o kredyt, a następnie wniosek został zatwierdzony.

Pierwsza płatność jest zwykle wypłacana siedem dni po zakończeniu okresu oceny wnioskodawcy, a następnie jest wypłacana w tym dniu każdego kolejnego miesiąca.

Jednak, gdy płatność wypada w weekend lub święto, pieniądze są zazwyczaj wypłacane jeden dzień roboczy wcześniej.

Ponieważ świadczenia nie są wypłacane w dni wolne od pracy, wnioskodawcy Universal Credit powinni otrzymać miesięczny zasiłek nieco wcześniej w kwietniu.

Święta Wielkanocne przypadają na połowę kwietnia tego roku, z Wielkim Piątkiem 15 kwietnia i Poniedziałkiem Wielkanocnym 18 kwietnia.

Oznacza to, że każdy, kto ma otrzymać płatność Universal Credit między 15 a 18 kwietnia, powinien spodziewać się wypłaty w czwartek wcześniej.

Osoby, które mają otrzymać świadczenie poza tymi terminami, nie powinny spodziewać się żadnych zmian i otrzymają wypłatę w tym samym czasie, co zwykle.

PoprzedniDochodzenie w sprawie napaści na tle seksualnym w pobliżu Bernard Street w Southampton
NastępnyEpidemia ptasiej grypy potwierdzona w Hampshire