Start Wiadomości Potrzebujemy Wielkanocy tak samo jak zawsze – mówi królowa

Potrzebujemy Wielkanocy tak samo jak zawsze – mówi królowa

563
0

Królowa mówi o świetle przezwyciężającym ciemność i nadziei, którą symbolizuje Wielkanoc, w specjalnym przesłaniu z okazji Wielkanocy.

– Koronawirus nas nie pokona – powiedziała Królowa w wielkanocnym przesłaniu skierowanym do narodu.

Podczas, gdy z racji pandemii, obchody byłyby inne w tym roku, powiedziała: Potrzebujemy Wielkanocy tak bardzo jak zawsze. Nawiązując do tradycji zapalania świec, aby uczcić tę okazję, powiedziała: – Ciemność jest jak śmierć, szczególnie dla osób cierpiących z powodu smutku, ale światło i życie są silniejsze.

Przemawiając z Zamku Windsor, królowa powiedziała, że ​​wiele religii obchodzi święta świętujące światło przezwyciężające ciemność, które często obejmowały zapalenie świec. Powiedziała: – Wydaje się, że symbole te przemawiają do każdej kultury i do ludzi wszystkich wyznań. – Świece są zapalane na tortach urodzinowych i dla uczczenia rocznic, kiedy radośnie zbieramy się wokół źródła światła. To nas łączy. – dodała. – Gdy ciemność zapada w sobotę przed dniem Wielkanocy, wielu chrześcijan razem zapala świece. W kościele jedno światło przechodzi do drugiego, rozprzestrzeniając się powoli, a następnie coraz bardziej, gdy świeci się więcej świec. To pokazuje, w jaki sposób dobra nowina o zmartwychwstaniu Chrystusa była przekazywana od pierwszej Wielkanocy przez każde pokolenie aż do teraz. – powiedziała monarchini.

Powiedziała, że ​​poznanie zmartwychwstałego Chrystusa w pierwszy dzień Wielkanocy dało jego naśladowcom nową nadzieję.

Życząc wszystkim wyznaniom błogosławionej Wielkanocy, powiedziała: Niech żywy płomień nadziei wielkanocnej będzie stałym przewodnikiem w obliczu przyszłości.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniŚwięta Wielkanocne w 2021 roku
NastępnySouthampton: mężczyzna zaatakowany przez gang we własnym domu