Start Polecane Posypią się grzywny w wysokości 1000 funtów za nieważny MOT?

Posypią się grzywny w wysokości 1000 funtów za nieważny MOT?

638
0

Kierowcy w całej Wielkiej Brytanii są ostrzegani, że grozi im grzywna w wysokości 1000 funtów, jeśli nie wyprzedzą ogromnych zaległości w przeglądzie technicznym, których oczekuje się w przyszłym miesiącu.

Na początku pandemii koronawirusa w zeszłym roku wprowadzono zwolnienie z przeglądu technicznego, ponieważ warsztaty zostały zmuszone do zamknięcia w związku z blokadą.

W rezultacie wzrosła liczba pojazdów, które we wrześniu muszą przejść test MOT.

Przeglądy dla samochodów, motocykli  i vanów zostały przedłużone o sześć miesięcy pomiędzy majem a lipcem ubiegłego roku podczas pierwszej blokady, w wyniku czego w ciągu najbliższych kilku miesięcy więcej pojazdów stwierdzi, że ich przegląd techniczny jest nieaktualny.

Według ankiety AA, 20 procent z 14 688 ankietowanych kierowców wzięło udział w programie zwolnień z MOT.

Wyniki sugerują, że aż 5,5 miliona pojazdów opóźniło przegląd techniczny, a wielu kierowców zarezerwowało test we wrześniu zeszłego roku, co oznacza, że ​​w przyszłym miesiącu ich ważność ponownie się skończy.

Oprócz zwiększonego popytu spowodowanego zaległościami, pojawi się również 339 000 nowych samochodów kupionych we wrześniu 2018 r., które po raz pierwszy przejdą testy MOT.

Szef AA ds. polityki drogowej, Jack Cousens, powiedział: „Wobec ponad 5,5 miliona samochodów które opóźniły przegląd techniczny ważne jest, aby zostały one przetestowane w celu zapewnienia, że ​​są bezpieczne w użyciu.

„Centra przeglądów technicznych już odczuwają napięcie, a w obliczu zbliżającego się „Super września” doświadczeni kierowcy mogą uniknąć problemów. Nie zwlekaj, zarezerwuj MOT już dziś.

„Zwykle ludzie zostawiają rezerwację przeglądu technicznego na ostatni możliwy moment. Tym razem kierowcy nie będą mieli tego luksusu”.

Podczas testu MOT pojazdy są sprawdzane pod kątem wielu aspektów bezpieczeństwa, w tym świateł, hamulców, pasów bezpieczeństwa i opon.

Kierowca jest odpowiedzialny za rezerwację i przegląd techniczny co 12 miesięcy, aby upewnić się, że jego pojazd jest sprawny.

Korzystanie z pojazdu bez ważnego certyfikatu MOT może skutkować karą grzywny w wysokości do 1000 funtów.

PoprzedniPub Four Horseshoes z nagrodą Travellers’ Choice
NastępnyWalii grozi klimatyczna katastrofa?