Start Brexit Posłowie głosują nad umową w sprawie Brexitu

Posłowie głosują nad umową w sprawie Brexitu

670
0

Posłowie zagłosują czy poprzeć plan premiera dotyczący opuszczenia UE przez Wielką Brytanię 31 stycznia.

Ustawa o UE (umowa o wystąpieniu) zakazałaby również rządowi przedłużenia okresu przejściowego – w przypadku gdy Wielka Brytania jest poza UE, ale przestrzega wielu swoich zasad – po 2020 r.

Boris Johnson powiedział, że zakończy opóźnienie i urazę, a zapewni pewność.

Przeciwnicy twierdzą, że ustawa pozostawia przyszłość Wielkiej Brytanii niepewną, a uzgodnienie umowy handlowej z UE może potrwać wiele lat. Ale rząd twierdzi, że można być gotowym do końca okresu przejściowego.

Projekt ustawy o wystąpieniu, który wdrożyłby porozumienie Brexit, które premier zawarł z UE w październiku, został wprowadzony w czwartkowej mowie królowej, określając priorytety rządu na następny rok.

Posłowie będą mieli pierwszą okazję do debaty w Izbie Gmin dziś podczas drugiego czytania – głosowanie w sprawie ogólnych zasad.

Ponieważ konserwatyści zdobyli 80-osobową większość podczas zeszłotygodniowych wyborów parlamentarnych, oczekuje się, że projekt ustawy przejdzie łatwo, zanim przejdzie do dalszej kontroli ze strony posłów i Izby Lordów. Posłowie otrzymali kolejne trzy dni – 7, 8 i 9 stycznia – na kontynuację debaty w Izbie Gmin.

Rząd twierdzi, że wejdzie w życie przed terminem Brexitu 31 stycznia.

Sekretarz Brexitu Stephen Barclay powiedział, że piątek będzie historycznym dniem dla Wielkiej Brytanii. W rozmowie z BBC Breakfast powiedział: – Rzeczywistość jest taka, że Brytyjczycy w wyborach powszechnych jasno powiedzieli, że chcą Brexitu, ale także chcą, abyśmy zjednoczyli kraj – aby rozpocząć proces uzdrawiania i przejść do wielu innych kwestii, na których chcemy się skupić. Dzisiaj … po trzech latach wahania, opóźnienia, dzielenia się, jest szansa, aby faktycznie zrobić krok naprzód i przesunąć te przepisy do odejścia do 31 stycznia, a następnie móc ponownie połączyć kraj. – dodał.

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni„Stop Brexit man” zakończył protest w Londynie
NastępnyNiektóre taksówki mogą dostać zakaz poruszania się po pasach autobusowych w Southampton