Start Polecane Portugalia zmienia zasady dotyczące szczepień dla odwiedzających z Wielkiej Brytanii

Portugalia zmienia zasady dotyczące szczepień dla odwiedzających z Wielkiej Brytanii

490
0

Podróżujący z Wielkiej Brytanii do Portugalii nie będą musieli być w pełni zaszczepieni, aby uniknąć kwarantanny, poinformował krajowy urząd turystyczny.

Zamiast tego, odwiedzający z Wielkiej Brytanii będą musieli jedynie pokazać dowód negatywnego testu antygenowego PCR, aby dostać się do kraju. Visit Portugal poinformowało, że środki dotyczą również pasażerów wsiadających i wysiadających ze statków wycieczkowych u wybrzeży Portugalii.

Nowe zasady obowiązują od wtorku do 16 września. Podróżni z Wielkiej Brytanii, którzy ukończyli 12 lat, muszą okazać ważne certyfikaty testu PCR lub antygenu personelowi odprawy lotniczej przed wejściem na pokład samolotu do Portugalii.

Test PCR należy wykonać do 72 godzin przed wylotem lub test antygenowy do 48 godzin przed podróżą. Dzieci w wieku 11 lat lub młodsze nie muszą przedstawiać dowodu ujemnego wyniku testów na Covid i nie muszą być szczepione.

Jednak portugalska rada turystyczna stwierdziła, że ​​przepisy mogą zostać zmienione w dowolnym momencie, w zależności od zmian związanych z rozwojem pandemii.

PoprzedniSzczepionki na koronawirusa mają zmniejszyć ryzyko długiej choroby
NastępnyMieszkańcy Southampton jednoczą się, aby powstrzymać plany budowy masztu 5G