Start Coronavirus Portsmouth, Gosport i Havant z najwyższym poziomem restrykcji

Portsmouth, Gosport i Havant z najwyższym poziomem restrykcji

661
0

Od soboty na 17 kolejnych obszarach Anglii zacznie obowiązywać trzeci, najwyższy poziom koronawirusowych restrykcji – poinformował minister zdrowia Matt Hancock. Wśród obszarów tych znajdzie się Portsmouth, Gosport i Havant.

Przewodniczący Rady Miejskiej Portsmouth, Gerald Vernon-Jackson, wezwał wszystkich do przestrzegania zasad „podczas gdy wszyscy będziemy szczepić się przeciwko tej straszliwej chorobie”.

Portsmouth FC poinformował, że mecz w drugi dzień świąt przeciwko Swindon będzie odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Fratton Park mógł wcześniej wpuścić 2000 kibiców na mecze u siebie.

Havant i Waterlooville FC oznajmiły, że „nie będą w stanie dopuścić kibiców do meczów u siebie w najbliższej przyszłości”, a sobotni mecz z Braintree Town będzie transmitowany online.

Kings Theatre w Southsea, który 8 grudnia wypuścił pantominę Dicka Whittingtona, powiedział, że ostatni pokaz odbędzie się w piątek wieczorem.

Ogłoszone zmiany oznaczają, że poziom trzeci obowiązywać będzie na terenach zamieszkanych przez 68 proc. ludności Anglii. Na poziomie trzecim zabronione jest spotykanie się osób z różnych gospodarstw domowych w pomieszczeniach zamkniętych i w przydomowych ogrodach. Wszystkie puby, bary i restauracje mogą działać tylko w systemie na wynos i z dostawą. Wszystkie rozgrywki sportowe i imprezy kulturalne muszą się odbywać bez udziału widzów. Działalność muszą wstrzymać miejsca rozrywki w pomieszczeniach zamkniętych.