Start Polecane Port w Southampton przepełniony – statki przekierowywane do Dorset

Port w Southampton przepełniony – statki przekierowywane do Dorset

1133
0

Drugi statek wycieczkowy dołączył do Aurory zakotwiczonej u wybrzeży Bournemouth – ponieważ w Southampton nie ma wystarczająco dużo miejsca.

Mieszkańcy byli zachwyceni widokiem Arkadii płynącej do Zatoki Poole, gdzie jej siostrzany statek Aurora jest od połowy tygodnia.

W dobie koronawirusa, rynek rejsów wycieczkowych przeżywa ogromny kryzys. Wczoraj P&O Cruises – firma obsługująca statki wycieczkowe- powiedziała: „Nasz port macierzysty w Southampton nie ma miejsc do cumowania dla wszystkich naszych statków. W związku z tym współpracujemy z innymi portami i władzami Wielkiej Brytanii, aby zacumować i zakotwiczyć nasze statki w innym miejscu.”

Ważąca 84 781 ton Arcadia może przewozić do 2 094 pasażerów i ma długość 289,9 metrów – zaledwie trzy boiska do piłki nożnej. Na pokładzie znajdują się zewnętrzne windy z przeszklonymi frontami, droga kolekcja dzieł sztuki, spa i trzypoziomowy teatr.

P&O Cruises odwołał wszystkie rejsy do 15 października. W branży zatrudnionych jest tysiące osób.

Paul Ludlow, prezes P&O Cruises, powiedział wcześniej: „Jako firma nie koncentrujemy się na tym, kiedy możemy wznowić rejsy, ale jak opracować kompleksowy protokół restartu, który zapewni bezpieczeństwo wszystkim, załodze i gościom a jednocześnie zapewnić naszym klientom niesamowite wakacje.”

PoprzedniWezwanie do podjęcia pilnych działań w celu ochrony „wrażliwych siedlisk” New Forest
NastępnyDwumetrowy dystans społeczny nie zostanie na razie zniesiony