Start Polecane Port w Southampton otrzymał pieniądze na przygotowanie się do Brexitu

Port w Southampton otrzymał pieniądze na przygotowanie się do Brexitu

953
0

Port w Southampton otrzymał część funduszu rządowego, aby pomóc mu przygotować się na Brexit.

Port zdobył część puli 10 milionów funtów przeznaczonej na pokrycie kosztów takich jak dodatkowe parkowanie ciężarówek, więcej miejsc do przechowywania kontenerów i lepszy dostęp do dróg w portach w Wielkiej Brytanii.

Rząd ogłosił, że pięć portów południowego wybrzeża otrzyma 1,75 miliona funtów w ramach programu pomocy portom w przygotowaniu do planowanej daty Brexitu na czwartek, 31 października. Departament Transportu powiedział, że Southampton, Portsmouth, Poole, Plymouth i Newhaven znalazły się wśród 16 zwycięzców w kraju w konkursie PIRC (10,4 mln funtów na infrastrukturę portową w zakresie odporności i łączności).

Sekretarz ds. transportu Grant Shapps powiedział: „Nasze wiodące na świecie porty morskie mają fundamentalne znaczenie nie tylko dla naszego sukcesu jako kraju, ale także dla codziennego życia ludzi, dostarczając im niezbędne towary.

„Rządowa inwestycja wesprze porty w całym kraju w ich pracy w celu zwiększenia przepustowości i wydajności, zapewniając ich gotowość na Brexit i pomyślną przyszłość” – dodał.

PoprzedniPlany przekształcenia charity shop w Southampton w nową siłownię
NastępnyReakcja UE na plan Brexitu Borisa Johnsona