Start Polecane Port w Southampton ogłasza swój własny plan oczyszczenia powietrza w mieście

Port w Southampton ogłasza swój własny plan oczyszczenia powietrza w mieście

957
0

Szefowie Portu Southampton opracowali własną strategię jakości powietrza, która według nich może obniżyć emisje spalin bez konieczności stosowania w całym mieście płatnego obszaru.

ABP, która zarządza portem twierdzi, że może wprowadzić system opłat dla samochodów ciężarowych, który jest tańszy i bardziej wydajny niż ten, który proponuje Rada Miasta Southampton. Szef ABP Alastair Welch powiedział, że wszystkie zebrane pieniądze mogłyby być wykorzystane do poprawy tras rowerowych w całym mieście. „Plan ten może przynieść korzyści dużo wcześniej, a co najważniejsze bez żadnych kosztów dla podatnika” – dodał.

Plany ABP pojawiły sie po tym, jak Rada Miasta przedstawiła pomysł rozliczania pojazdów komercyjnych wjeżdżających do miasta – w tym autobusów, autokarów i samochodów ciężarowych – nawet do 100 funtów dziennie. Plany obejmują również pobieranie oplaty od taksówek w wysokości do 12,50 funtów.

Według szefów portu w Southampton, proponowana przez Radę Miasta opłata w wysokości 100 funtów mogłaby odciągnąć firmy od miasta. Jeśli biznes posiada 10 czy 12 pojazdów we flocie, zdecyduje się raczej na przeniesienie operacji gdzie indziej bo będzie to bardziej opłacalne.

PoprzedniKoniec plastikowych słomek w McDonalds
NastępnyISIS chciało zaatakować premier Theresę May