Start Polecane Port w Southampton ogłasza swój własny plan oczyszczenia powietrza w mieście

Port w Southampton ogłasza swój własny plan oczyszczenia powietrza w mieście

851
0

Szefowie Portu Southampton opracowali własną strategię jakości powietrza, która według nich może obniżyć emisje spalin bez konieczności stosowania w całym mieście płatnego obszaru.

ABP, która zarządza portem twierdzi, że może wprowadzić system opłat dla samochodów ciężarowych, który jest tańszy i bardziej wydajny niż ten, który proponuje Rada Miasta Southampton. Szef ABP Alastair Welch powiedział, że wszystkie zebrane pieniądze mogłyby być wykorzystane do poprawy tras rowerowych w całym mieście. „Plan ten może przynieść korzyści dużo wcześniej, a co najważniejsze bez żadnych kosztów dla podatnika” – dodał.

Plany ABP pojawiły sie po tym, jak Rada Miasta przedstawiła pomysł rozliczania pojazdów komercyjnych wjeżdżających do miasta – w tym autobusów, autokarów i samochodów ciężarowych – nawet do 100 funtów dziennie. Plany obejmują również pobieranie oplaty od taksówek w wysokości do 12,50 funtów.

Według szefów portu w Southampton, proponowana przez Radę Miasta opłata w wysokości 100 funtów mogłaby odciągnąć firmy od miasta. Jeśli biznes posiada 10 czy 12 pojazdów we flocie, zdecyduje się raczej na przeniesienie operacji gdzie indziej bo będzie to bardziej opłacalne.