Start Polecane Poradnik: jak kupić używany samochód w UK

Poradnik: jak kupić używany samochód w UK

6236

Kupno samochodu używanego to wyzwanie pełne pułapek. Ostrożność i rozwaga mogą uchronić przed nieprzewidzianymi wydatkami. Oto kilka wskazówek oraz zasad, którymi należy się kierować przy zakupie używanego auta.

Zanim rozpoczniemy poszukiwania samochodu, powinniśmy najpierw wybrać model, zgodny z naszymi wymaganiami i możliwościami finansowymi. Jeśli, np. mamy dzieci będziemy potrzebować samochodu z większym bagażnikiem. Aby wypracować własny budżet warto odwiedzić stronę http://www.which.co.uk/cars/reviews, na której znajdziemy opinię na temat danego modelu oraz przybliżoną cenę auta. W ten sposób dowiemy się na jaki samochód możemy sobie właściwie pozwolić.

Następnie należałoby przemyśleć koszty utrzymania auta. Trzeba pamiętać, że im starszy samochód tym utrzymanie staje się droższe, gdyż takie samochody częściej się psują. Przy planowaniu wydatków na ubezpieczenie i podatek drogowy pomocne będą strony: http://www.which.co.uk/money/insurance/ oraz http://www.which.co.uk/cars/driving/car-running-costs/car-tax/. Jeśli nie jesteśmy pewni, na który rodzaj paliwa się zdecydować powinniśmy odwiedzić stronę:http://www.which.co.uk/cars/driving/driver-tools/petrol-vs-diesel/.

Kolejnym krokiem będzie zdecydowanie czy chcemy kupić auto od dealera somochodowego czy bezpośrednio od właściciela. Jeśli zdecydujemy się na kupno u dealera mamy pewność, że auto zostało sprawdzone, ale wtedy koszt takiego samochodu będzie nieco większy. Kupno samochodu od prywatnego właściciela jest opcją tańszą, ale jeśli okaże się, że coś z samochodem jest nie tak, mamy bardzo małe szanse ma roszczenie swoich praw.

Bardzo istotne przy zakupie używanego samochodu jest również sprawdzenie historii auta. W ten sposób dowiemy się, czy samochód nie był poprzednio kradziony, czy miał wypadek lub jest obciążony zaległym kredytem. Sprawdzenie takie jest szczególnie ważne, jeśli kupujemy samochód bezpośrednio od prywatnego właściciela. Jest wiele stron internetowych, za pomocą których można w prosty sposób sprawdzić informacje o danym samochodzie. Jedną z nich jest hpicheck.com

 

Kiedy zdecydujemy się na odpowiedni dla nas model samochodu i jesteśmy gotowi kupić auto, najlepszym miejscem na poszukiwania naszego wymarzonego modelu jest internet. W sieci jest wiele stron, na których za sprawą kilku kliknięć można znaleźć używany samochód, który spełnia nasze kryteria. Strony takie jak AA Cars, RAC Cars i Trusted Dealers są najbardziej bezpieczne jeśli chodzi o zakup używanego auta. Tylko wybrani dealerzy, którzy spełniają odpowiednie kryteria mogą sprzedawać swoje samochody na stronie. Strony te mają także bardzo bogatą ofertę. Można tam znaleźć ponad 150 tys. ogłoszeń.

Dobre są również tradycyjne strony, takie jak np. bardzo popularny Autotrader. Na stronie można regularnie znaleźć ponad 400 tys. ogłoszeń. Dużym powodzeniem cieszy się również Motors.co.uk, gdzie znajdziemy około 300 tys. używanych samochodów do wyboru. Wielu prywatnych sprzedawców ogłasza się również na Gumtree Motors lub eBay Motors.