Start Wiadomości „Poradnik imigranta” najpopularniejszą książką w londyńskich bibliotekach

„Poradnik imigranta” najpopularniejszą książką w londyńskich bibliotekach

863
0

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” albo któraś z książek Dana Browna – wiele osób właśnie te pozycje obstawiałoby jako najpoczytniejsze książki w stołecznych bibliotekach. Nic bardziej mylnego. Pierwsza nawet nie pojawia się w zestawieniu. Z kolei Brown jest, owszem, popularny, ale akurat nie w Londynie.

Największe kolejki ustawiają się za to po wydany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych poradnik dla imigrantów: „Life in the United Kingdom: A Guide for new Residents” („Życie w Wielkiej Brytanii: Poradnik dla nowych rezydentów”). Książka stanowi oficjalny podręcznik dla osób, które zamierzają podejść do testu na brytyjskie obywatelstwo. Pytania w nim zawarte dotyczą zarówno historii Wysp, najważniejszych zwyczajów i tradycji.

Ze statystyk, przygotowanych przez organizację Public Lending Right, wynika jednak, że sukces ministerialnego podręcznika ogranicza się jedynie do stolicy. Na północnym wschodzie oraz w Yorkshire i Walii królował kryminał autorstwa Lee Child – „Never Go Back”, natomiast na północnym zachodzie oraz w Irlandii Północnej – „Privete Down Under” Jamesa Pattersona. Celebryta czytelniczego świata – Dan Brown, największą popularnością cieszy się w Szkocji, gdzie to właśnie jego „Inferno” pożyczano najczęściej.

Jeśli chodzi o inne pozycje poradnikowe, z bibliotecznych statystyk wynika, że Brytyjczycy najchętniej czytają o gotowaniu – „Shop smart, Cook Clever, Waste Less” Jamiego Olivera okazało się być najchętniej pożyczaną książką tego typu.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniFunt najsilniejszy od czasów kryzysu. Dobra wiadomość dla rozłączonych polskich rodzin
NastępnyNie masz pary na Walentynki? Najwięcej singli mieszka w Leeds