Start Polecane Popularny lek przeciwdepresyjny nie działa

Popularny lek przeciwdepresyjny nie działa

687
0

Jak wynika z badań, najczęściej przepisywany przez lekarzy w Wielkiej Brytanii lek przeciwdepresyjny prawie nie działa. Naukowcy z University College London stwierdzili, że odkrycie ich zszokowało.

Naukowcy odkryli, że najczęściej przepisywany w Wielkiej Brytanii lek przeciwdepresyjny – sertralina – nie przynosi korzyści pacjentom, mimo, że lekarze pierwszego kontaktu wystawili 39 milionów recept w ubiegłym roku.

Spodziewano się, że tabletki będą miały znaczący wpływ na objawy depresyjne, takie jak słaba koncentracja, niespokojny sen i niski nastrój, ale w rzeczywistości działanie jest znikome.

Profesor Glyn Lewis, kierownik działu w UCL Psychiatry, powiedział: – Byliśmy zszokowani i zaskoczeni, kiedy przeprowadziliśmy naszą analizę. Nie ma wątpliwości, że jest to nieoczekiwany wynik. Leki przeciwdepresyjne działają, ale być może w inny sposób niż pierwotnie myśleliśmy. Wygląda na to, że najpierw pracują nad objawami lękowymi, które zmniejszają, a później mogą wpływać na depresję. Zdecydowanie potrzebujemy lepszych metod leczenia depresji.

Sertralina jest częścią najpopularniejszej klasy leków przeciwdepresyjnych znanych jako selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI).

PoprzedniNowe połączenie autobusowe między Totton a Southampton
NastępnyŚledztwo w sprawie morderstwa po znalezieniu ciała w domu w Southampton