Start Brexit Popularna sieć pubów wprowadza nową „brexitową” podkładkę pod piwo

Popularna sieć pubów wprowadza nową „brexitową” podkładkę pod piwo

934
0

Sieć pubów JD Wetherspoon wprowadzi nową „brexitową” podkładkę pod piwo. Około pół miliona podkładek zostanie rozesłanych do 875 lokali.

Na podkładkach znajdzie się komunikat do trzech głównych liderów partii politycznych o następującej treści: „Zdecydowana większość społeczeństwa sprzeciwia się szalonym rządowym planom zapłacenia 39 miliardów euro Brukseli, nie otrzymując nic w zamian”.

Prezes Wheterspoon, Tim Martin, silny zwolennik Brexitu powiedział, że według prawników, UK nie ma obowiązku płacenia Unii za jej opuszczenie. Martin powiedział: „Wzywamy rząd, aby nie płacił pieniędzy, a komunikat na naszych podkładkach do piwa jasno pokazuje, że z naszego punktu widzenia rząd powinien również wybrać wolny handel po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii, poprzez zaniechanie podatków lub „ceł”, które UE nakłada na ponad 12 tys. towarów importowanych spoza Europy. Brak tych podatków oznaczałoby niższe ceny w sklepach i pubach.”

Przesłanie na podkładkach Wheterspoon mówi także: „Pamiętaj, że wszystkie produkty pochodzące z Unii można zastąpić podobnymi alternatywami z Wielkiej Brytanii lub z 93 proc. świata spoza Unii”.

PoprzedniSuperdrug wprowadza do sprzedaży pierwsze zestawy do samodzielnego testowania HIV
NastępnyZ powodu upałów wzrastają ceny owoców i warzyw w Wielkiej Brytanii