Start Polecane Ponowne otwarcie usług NHS musi być bezpieczne

Ponowne otwarcie usług NHS musi być bezpieczne

580
0

Jak poinformowały związki zawodowe, należy przeprowadzić szybkie testy i zapewnić odpowiednią ilość wyposażenia ochronnego, gdy NHS ponownie otworzy usługi anulowane w szczycie epidemii koronawirusa.

Związki przedstawiły dziewięciopunktowy plan bezpiecznego ponownego otwarcia przez NHS w miarę złagodzenia ograniczeń blokujących.

Mówi się, że pracownicy pracujący w kryzysie powinni otrzymywać wynagrodzenie za nadgodziny. Rząd powiedział, że pracuje przez całą dobę, aby zapewnić więcej środków ochrony indywidualnej.

NHS England powiedział szpitalom, aby wznowiły rutynowe i nie pilne operacje i procedury, które zostały wstrzymane w celu zwiększenia możliwości dla pacjentów z Covid-19.

Jednak 16 związków, w tym Unison, Royal College of Nursing, Unite i GMB, stwierdziło, że chce, aby NHS nadal stosowało podejście bezpieczeństwo przede wszystkim, gdy kliniki i operacje ambulatoryjne zostaną wznowione.

Powiedzieli, że chcą uniknąć powtarzających się problemów z zaopatrzeniem w ŚOI, które osłabiły zaufanie pracowników i spowodowały powszechny i ​​niepotrzebny niepokój.

Dodali, że dostęp do łatwo dostępnych środków ochrony osobistej był również ważny, ponieważ pracodawcy w innych częściach gospodarki zaczynają otwierać swoje miejsca pracy i potrzebują zestawu ochronnego dla personelu.

Sara Gorton z Unison, która również przewodniczy grupie związków NHS, powiedziała, że ​​sektor opieki zdrowotnej czeka kolejny kluczowy test po opanowaniu epidemii. – Zwalczanie Covid było ogromnym wyzwaniem, ale ta kolejna faza będzie również kluczowym testem. – dodała.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDo Wielkiej Brytanii zbliża się kolejna fala ciepła
NastępnyCeny biletów wzrosną po umowie ratunkowej TfL