Start Wiadomości Poniedziałek na kolei bez zakłóceń. Pensje wzrosną, strajk odwołany

Poniedziałek na kolei bez zakłóceń. Pensje wzrosną, strajk odwołany

873
0

Planowany na bank holiday strajk pracowników kolei nie dojdzie do skutku. Dwie największe centrale związkowe stojące za protestem, czyli TSSA i RMT ogłosiły, że otrzymały od władz kolei propozycje dotyczące płac dla pracowników.

Odetchnąć mogą mieszkańcy UK, którzy planowali dłuższy rekreacyjny wyjazd w ten weekend, ale bali się, że nie wrócą na czas do domów. Strajk mógł również spowodować paraliż londyńskiego metra, które musiałoby obsłużyć część pasażerów poruszających sie po mieście koleją.

„Związek RMT otrzymał poprawioną ofertę warunków pracy, która pozwala nam podjąć decyzję o zawieszeniu strajku” – mówi Mick Cash, sekretarz generalny związku.

Nowe propozycje zostaną przedstawione w następnym tygodniu pracownikom kolei. Jeżeli okażą się one satysfakcjonujące, do strajku w ogóle nie dojdzie. Jeżeli pracownicy uznają, że kompromis nie został osiągnięty, temat możliwego strajku powróci.

Informacje o zawieszeniu i odłożeniu w czasie protestów szefowie firm transportowych przywitali z radością. „Pasażerowie z całego kraju na pewno z radością przyjmą wiadomość, że nie ma już zagrożenia związanego z podróżami w długi weekend. Powroty we wtorek do pracy odbędą się zgodnie z planem” nie kryje zadowolenia Sekretarz Transportu Patrick McLoughlin.

Strajk 25 maja miał się odbyć, ponieważ związkowcy byli niezadowoleni z pensji. Pierwsza propozycja ze strony Network Rail wynosiła 500 funtów w skali roku. Pracownicy kolei nie zgodzili się na te warunki, dlatego 80 proc. pracowników w referendum poparło opcję „strajk”.

„Nasi członkowie zdecydowanie odrzucili propozycję Network Rail. Firma nie zrobiła nic, żeby przekonać pracowników do swoich racji. Biorąc pod uwagę zdecydowane zwycięstwo opcji „strajk” w referendum, nie pozostało nam nic innego niż wyznaczyć datę protestu” mówił wówczas Mick Cash.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniUltimatum Camerona: „Koniec z benefitami dla imigrantów z UE”
NastępnyAnglicy piją jeszcze więcej – statystyki są zakłamane