Start Coronavirus Ponad połowa małych południowo-wschodnich firm będzie miała trudności z „odbiciem” po koronawirusie

Ponad połowa małych południowo-wschodnich firm będzie miała trudności z „odbiciem” po koronawirusie

584
0

Nowe badania wykazały, że ponad połowa właścicieli małych firm na południowym wschodzie obawia się, że będą mieli trudności z „odbiciem” po kryzysie związanym z koronawirusem.

Ponieważ sklepy, które nie są niezbędne, zaczynają ponownie otwierać drzwi, badanie przeprowadzone przez Visa pokazuje, że 56 procent właścicieli małych firm w regionie obawia się o przyszłość i czuje, że może nie odzyskać strat finansowych spowodowanych lockdownem.
Konsumenci również mają podobne obawy, a dwie trzecie (66 procent) ankietowanych w Southampton martwi się o ponowne otwarcie małych firm.

Prawie połowa kupujących w mieście (49 procent) przyznaje, że wróci do sklepów tylko w przypadku ścisłego przestrzegania dystansu społecznego, a ponad jeden na dziesięciu (15 procent) nie wróci, dopóki nie zostanie opracowana szczepionka.

Aby pomóc właścicielom małych firm dostosować się do nowego krajobrazu, Visa podjęła szereg inicjatyw ze swoimi partnerami, w tym współpracując z platformami takimi jak Deliveroo i eBay, aby pomóc lokalnym sklepom zbudować obecność w Internecie; oraz współpracę z dostawcami, aby umożliwić sprzedawcom akceptowanie płatności cyfrowych w trybie online i offline.

PoprzedniKoronawirus: jak działa system Test & Trace?
NastępnyAldi, Asda, Tesco, Sainsbury’s i M&S aktualizują zasady dotyczące noszenia maseczek