Start Polecane Ponad połowa brytyjskich pracodawców planuje rekrutację

Ponad połowa brytyjskich pracodawców planuje rekrutację

641
0

Według nowych badań ponad połowa brytyjskich pracodawców zamierza rekrutować pracowników w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

CIPD i rekruter Adecco twierdzą, że około 56% z 2000 ankietowanych firm stwierdziło, że planuje zatrudnić pracowników w pierwszym kwartale 2021 r. – to najwyższy wynik od roku. Sektory które zgłaszają zamiar największego wzrostu zatrudniania obejmują opiekę zdrowotną, finanse i ubezpieczenia, edukację i ICT.

„To pierwsze oznaki pozytywnych perspektyw zatrudnienia, jakie widzieliśmy od roku” – powiedział Gerwyn Davies z CIPD. „Nasze odkrycia sugerują, że bezrobocie może być bliskie szczytu, a nawet poniżej oficjalnych prognoz, zwłaszcza biorąc pod uwagę odnotowany spadek podaży pracowników z zagranicy”.

Jednocześnie badanie wykazało, że liczba firm planujących zwolnienia w I kwartale 2021 r. spadła z 30% do 20% w porównaniu z poprzednim trzymiesięcznym okresem. Według Urzędu Statystycznego (ONS) ostatnia stopa bezrobocia – od września do listopada – wyniosła 5%. Oznacza to wzrost o 0,6% w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami i oznacza, że ​​1,72 mln osób było bezrobotnych.