Start Southampton Ponad pół miliona funtów przyznano na walkę z samotnością w Hampshire

Ponad pół miliona funtów przyznano na walkę z samotnością w Hampshire

309
0

Pond 500 000 funtów zostało przyznanych na walkę z samotnością w Hampshire.

Członek wykonawczy rady hrabstwa Hampshire ds. opieki społecznej i zdrowia dla dorosłych, radna Liz Fairhurst, przyznała w sumie 565,390 funtów dotacji na projekty w całym hrabstwie, których celem jest walka z problem samotności oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród osób starszych.

Łącznie w ciągu dwóch lat przyznano 480 000 funtów na rzecz społeczności MHA, aby wesprzeć ich pracę w całym hrabstwie, oferując różnorodne działania i usługi społeczne dla osób starszych. Kolejne 20 000 funtów zostało przekazanych Age Concern Hampshire na wsparcie organizacji charytatywnej mającej na celu zwiększenie liczby agentów w hrabstwie, którzy odgrywają ważną rolę w pomaganiu starszym mieszkańcom w utrzymaniu niezależności.

Dotacja w wysokości 65390 funtów została przeznaczona do podziału między pięć inicjatyw w całym hrabstwie, w tym Springwood Community Centre w Havant, Hart Voluntary Action’s w Hart, Unity Test Valley Digital Connectors, Fluid Motion’s w Basingstoke oraz projekt partnerstwa Southern Rail (SRP), który łączy SRP, Rada Hrabstwa Hampshire i lokalna grupa autobusowa.

Granty stanowią część szerszego programu finansowania przez władze lokalne, mającego na celu pomoc osobom indywidualnym w zachowaniu niezależności w ich społecznościach, minimalizując ich potrzebę opieki społecznej. Fundusze wzmacniają istotną rolę odgrywaną przez lokalne organizacje wolontariackie i społeczne, które często są najlepiej przygotowane do wspierania ludzi na szczeblu lokalnym.

PoprzedniWielka Brytania przekaże nadwyżkę szczepionek ubogim krajom
NastępnyRada Miejska Southampton straciła w zeszłym roku 5 mln funtów dochodu z podatku lokalnego