Start Polecane Ponad dwudziestu rodziców z Southampton w sądzie za nieobecności dzieci w szkole

Ponad dwudziestu rodziców z Southampton w sądzie za nieobecności dzieci w szkole

1481
0

W ciągu jednego dnia sędziowie z Southampton rozstrzygneli 23 sprawy przeciwko rodzicom po tym, jak ich dzieci nie uczęszczały na lekcje.

Łącznie 3039 funtów kary zapłacili rodzice z Southampton, których dzieci miały nieobecności w szkole. Kolejne 2490 funtów zostało pobranych w ramach kosztów sądowych.

Jeden z rodziców został ukarany grzywną w wysokości 300 funtów i został obciążony kosztami w wysokości 100 funtów po tym, jak jego dziecko nie było w szkole pięć razy w tym roku, w okresie od stycznia do marca. Kolejny rodzic otrzymał karę 120 funtów za to, że dwójka jego dzieci nie stawiła się w szkole cztery razy w marcu.

Większość rodziców przyznała się do popełnienia przestępstwa, podczas gdy inni zostali uznani winnymi, kiedy nie stawili się w sądzie.

Rodzice, którzy nie otrzymali pozwolenia od szkoły na nieobecność dziecka na lekcjach otrzymują maksymalną karę 60 funtów na jednego ucznia, na jednego rodzica. Kwota ta wzrasta do 120 funtów, jeśli nie zostanie wpłacona w ciągu siedmiu dni.