Start Coronavirus Ponad dwie trzecie dorosłych Brytyjczyków otrzymało trzecią dawkę szczepionki

Ponad dwie trzecie dorosłych Brytyjczyków otrzymało trzecią dawkę szczepionki

491
0

Brytyjski rząd podał, że dawkę przypominającą przyjęło już ponad dwie trzecie dorosłych mieszkańców kraju, co jest jednym z najwyższych odsetków w Europie. Jednak celem rządu jest to, by do końca roku możliwość przyjęcia dawki przypominającej mieli wszyscy dorośli.

Wszyscy mogą się już zapisać na szczepienie i przyjąć dawkę przypominającą, ale wyznaczając ten cel, Johnsonowi chodziło raczej o to, by niemal wszyscy ją przyjęli, a nie tylko mieli taką teoretyczną możliwość. Tymczasem przy obecnym tempie szczepień nie jest pewne, czy uda się to osiągnąć przed końcem stycznia, co było początkowym celem.

Od drugiego tygodnia grudnia podawanie dawki przypominającej wyraźnie przyspieszyło i do świąt Bożego Narodzenia niemal codziennie pobijane były rekordy pod względem liczby szczepiących się. Najlepszy wynik zanotowano 21 grudnia, gdy podano prawie 969 tys. dawek przypominających, ale po świętach statystyki mocno spadły, a po Nowym Roku jeszcze bardziej. W minioną niedzielę na zastrzyk zgłosiło się tylko 141 tys. osób, zaś średnia dobowa z ostatnich siedmiu dni wynosi obecnie niespełna 200 tys., czyli wróciła do poziomów z początku października, gdy dopiero zaczęto podawanie dawek przypominających.

PoprzedniWczoraj weszła w życie zmiana dotycząca testów PCR
NastępnyApel o ograniczenie prędkości do 20 mil na godzinę w całym Southampton