Start Polecane Ponad 840 wolnych miejsc pracy dla pielęgniarek w całym hrabstwie

Ponad 840 wolnych miejsc pracy dla pielęgniarek w całym hrabstwie

433
0

Według najnowszych danych, w szpitalach w Hampshire jest ponad 800 wolnych miejsc dla pielęgniarek i położnych.

Dane NHS England pokazują, że w pięciu szpitalach w hrabstwie jest 842 wolnych miejsc pracy, co zostało opisane jako „niepokojąca” liczba. Szefowie szpitali powiedzieli, że planują „wykorzystać” przyszłe kampanie rekrutacyjne, ale dodają, że po skoncentrowaniu się na usługach podczas pandemii koronawirusa pojawiło się „znaczne zainteresowanie” stanowiskami w ramach NHS.

Dane NHS England pokazują, że pod koniec marca było 258 wolnych miejsc pracy dla pielęgniarek, położnych i pielęgniarek środowiskowych w University Hospital Southampton NHS Foundation Trust (UHS). Brenda Carter, tymczasowa zastępczyni dyrektora ds. kadr w UHS, powiedziała: „Zapewnienie bezpiecznej i skutecznej opieki nad pacjentem jest naszym absolutnym priorytetem w UHS. Nasza rekrutacja działa zarówno w kraju, jak i za granicą, koncentrujemy się na pozyskiwaniu odpowiednich pracowników na dostępne stanowiska.”

W Solent NHS Trust pod koniec marca było 60 wolnych miejsc dla pielęgniarek, położnych i pielęgniarek środowiskowych oraz 142 wakaty w Portsmouth Hospitals NHS Trust. Poseł Southampton Test, Alan Whitehead, powiedział: „Niepokojące jest to, że mamy setki wolnych miejsc dla pielęgniarek, położnych i pielęgniarek środowiskowych, zwłaszcza w obliczu tego, że zapowiada się na trudna zima dla NHS.” „To narastający problem od wielu lat i rząd nie za bardzo wie co robić. Chociaż stypendia pielęgniarskie zostały przywrócone w tym roku, poprzednie ich usunięcie wywarło duży wpływ na liczbę nowych pielęgniarek podejmujących pracę. Stoimy również w obliczu dużej niepewności czy pielęgniarki z UE nadal będą przyjeżdżać i pracować w takiej samej liczbie, jak przed Brexitem.”

PoprzedniRejestrowanie CCTV w celu zwalczania przestępczości
NastępnyKoronawirus: Czy powinniśmy wysłać do szkoły dziecko z przeziębieniem?