Start Polecane Ponad 500 nowych lekarzy i pielęgniarek NHS w Hampshire

Ponad 500 nowych lekarzy i pielęgniarek NHS w Hampshire

166
0

Hampshire skorzysta z ponad 500 nowych pielęgniarek i lekarzy.

Ekskluzywne dane opublikowane przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej pokazały, że szpitale w hrabstwie miały rekordową liczbę lekarzy i pielęgniarek NHS.

Szpital Uniwersytecki Southampton NHS Foundation Trust, Solent NHS Trust, Southern Health NHS Foundation Trust i Portsmouth Hospitals University NHS Trust wspólnie skorzystały na wzroście liczby lekarzy i pielęgniarek.

Od lutego 2021 r. liczba pielęgniarek wzrosła o 364 w porównaniu do ubiegłego roku do 7442, a liczba lekarzy wzrosła o 181 do 2937.

Sekretarz ds. Zdrowia i Opieki Społecznej Matt Hancock powiedział: „To bardzo zachęcające, że liczba lekarzy i pielęgniarek po raz kolejny osiągnęła szczyt, z 2937 lekarzami i 7442 pielęgniarkami. „Nasza powiększająca się siła robocza NHS pomoże zapewnić bezpieczną opiekę pacjentom i kontynuować sukces programu szczepień, ponieważ pracujemy nad rozwiązywaniem zaległości i lepszą odbudową.” „Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom służby zdrowia i opieki społecznej w całym kraju za ich ogromną pracę i zaangażowanie w minionym roku” – powiedział sekretarz.