Start Polecane Ponad 400 uczniów z Hampshire wykluczonych z powodu problemów z narkotykami i...

Ponad 400 uczniów z Hampshire wykluczonych z powodu problemów z narkotykami i alkoholem

494
0

Ponad 400 uczniów zostało wykluczonych ze szkoły z powodu problemów związanych z narkotykami i alkoholem w całym Hampshire w ciągu jednego roku, ujawniły nowe dane.

Dane Departamentu Edukacji pokazują, że szkoły w całym hrabstwie 412 razy tymczasowo wykluczały uczniów z powodu problemów związanych z narkotykami i alkoholem w sezonie 2018/19. Dane te obejmują Southampton i Portsmouth. Był to wzrost o 113 w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy zanotowano 299 tymczasowych wyłączeń z tych samych powodów.

W Southampton w sezonie 2018/19 istniało 46 wykluczeń dotyczących narkotyków i alkoholu w porównaniu z 44 rok wcześniej.

Rzecznik rady hrabstwa Hampshire powiedział: „Każda decyzja dyrektora szkoły o wykluczeniu ucznia jest podejmowana indywidualnie dla każdego przypadku i będzie ostatecznością, po uprzednim wyczerpaniu innych interwencji.”

„Szkoły w Hampshire dużo zainwestowały w inicjatywy edukacyjne dotyczące narkotyków, aby wspierać uczniów i rodziny, nie tylko w szkole, ale także w ich społecznościach”.

Mimo to wzrost ten skłonił teraz do utworzenia ponadpartyjnej grupy posłów, aby zmniejszyć możliwe do uniknięcia wydalenia bezbronnych dzieci. Centrum Sprawiedliwości Społecznej, które będzie pełniło funkcję sekretariatu nowej frakcji parlamentarnej, stwierdziło, że przyszłość wygląda „rozpaczliwie ponuro” dla dzieci zmuszonych do opuszczenia szkoły.

PoprzedniCovid-19: Rozpoczynają się szczepienia osób w wieku powyżej 70 lat
NastępnyKobieta z Hampshire skazana za jazdę pod wpływem alkoholu na hulajnodze elektrycznej