Start Polecane Ponad 4 tys. mandatów za przekroczenie prędkości anulowanych w ubiegłym roku

Ponad 4 tys. mandatów za przekroczenie prędkości anulowanych w ubiegłym roku

618
0

Według najnowszych danych, ponad 4 tys. kierowców z Hampshire miało anulowane mandaty za przekroczenie prędkości w ubiegłym roku.

Dane opracowane dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wykazały, że w 2018 roku aż 4240 mandatów zostało anulowanych. Może to być podstawowa przyczyna spadku liczby kierowców płacących mandaty w hrabstwie, ponieważ Hampshire Constabulary zarejestrowało 20166 mandatów za przekroczenie prędkości płaconych przez kierowców w roku 2018, czyli o trzy procent mniej niż w 2017 r.

Kierowcy, którzy przekraczają ustanowioną prędkość mogą spotkać się z karami, od grzywny po uczestnictwo w kursie świadomości prędkości, a nawet w sądzie.

Jeśli otrzymasz mandat za przekroczenie prędkości możesz zapłacić grzywnę i zaakceptować punkty karne lub zaskarżyć grzywnę w sądzie. Aby utrzymać grzywnę, sąd musi jedynie udowodnić, że przekroczyłeś prędkość. Mówiąc, że nie miałeś zamiaru przekraczać prędkości, nie zdawałeś sobie sprawy, że przekraczasz dozwoloną prędkość lub przekroczyłeś limit tylko przez chwilę, raczej nic nie zdziałasz.

Jeśli nie zgadzasz się z opłatą za przekroczenie prędkości, możesz ją zakwestionować. Grzywna prawdopodobnie nie zostanie uchylona, ​​chyba że udowodnisz jedno z poniższych: nie jechałeś za szybko, nie prowadziłeś samochodu, kiedy miało miejsce wykroczenie, nie było właściwego powiadomienia o ograniczeniu prędkości, pojazd złapany na przekroczeniu prędkości nie był twój, twój samochód został skradziony.

PoprzedniRozczarowanie po tym, jak pokaz fajerwerków odbył się wcześniej niż planowano
NastępnyRada Miasta wycofuje „śmieszną” decyzję o zakazie używania wycieraczek.