Start Polecane Ponad 30 stopni Celsjusza na termometrach!

Ponad 30 stopni Celsjusza na termometrach!

1037
0

Jesteście miłośnikami lata? Fala trzydniowych upałów kładzie kres szarym i mokrym dniom w Anglii. Wtorek będzie najgorętszym dniem w roku, ponieważ temperatura osiągnie nawet 34 stopnie Celsjusza – informują meteorolodzy.

Dla mieszkańców Wielkiej Brytanii nareszcie nadszedł czas na opalanie i grillowanie. Napływ ciepłych mas powietrza z północnej Afryki uczyni najbliższe dni cieplejszymi niż na Hawajach, w Maroko lub Monako.

– Czeka nas najgorętszy dzień roku – mówi meteorolog Tom Crocker. – Wszyscy dojeżdżający powinni obowiązkowo zabierać ze sobą butelkę wody oraz silny filtr przeciwsłoneczny – dodaje.

Eksperci prognozują, że upały będą trwały do środy, następnie temperatura ponownie wahać się będzie w granicach 20 stopni, wystąpią też opady deszczu.

Meteorolodzy ostrzegają, że noce mogą być raczej chłodne. Rejony West Midlands i południowego wschodu będą najcieplejsze. Radzą też, że najlepiej będzie opalać się w głębi lądu, a nie na wybrzeżach.

Met Office potwierdza, że tegoroczny czerwiec był jedenastym najbardziej mokrym miesiącem od 1910 roku. Skłoniło to największe marki odzieżowe do wyprzedaży polarów, bluz i swetrów.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKariera inżyniera w UK
NastępnyPlany budowy nowego toru gokartowego