Start Polecane Ponad 160 000 drzew zostanie wkrótce posadzonych w Eastleigh

Ponad 160 000 drzew zostanie wkrótce posadzonych w Eastleigh

462
0

Ponad 160 000 drzew zostanie wkrótce zasadzonych w ramach największego jak dotąd programu sadzenia drzew w Eastleigh, potwierdziła rada gminy.

Jeszcze w tym roku Rada Gminy Eastleigh rozpoczyna program, którego celem jest posadzenie jednego drzewa na każdego mieszkańca dzielnicy, aby odpowiedzieć na „kryzys klimatyczny i środowiskowy”.

Po uruchomieniu program umożliwi sadzenie różnorodnych rodzimych gatunków drzew, które pomogą poprawić bioróżnorodność i ekologię gminy, a jego celem będzie stworzenie nowych korytarzy dzikiej przyrody.

Przewodniczący Rady Keith House powiedział: „To największy plan sadzenia drzew w dzielnicy, ponieważ planujemy posadzić 160 000 dodatkowych drzew, jedno drzewo na każdego mieszkańca dzielnicy, do 2030 r. Jest to świetna okazja dla Rady i naszych społeczności do sadzenia drzew z korzyścią dla dzikiej przyrody, naszej dzielnicy i przyszłych pokoleń. Wszystkie nasze programy zostaną zaprojektowane w taki sposób, aby priorytetem było sadzenie w celu wspierania i poprawy korytarzy dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej.”

Dokładna data rozpoczęcia tego programu nie została jeszcze potwierdzona, ale mówi się, że program ma zostać wdrożony jeszcze w tym roku.

PoprzedniBrytyjskie paszporty wydane po Brexicie zostaną wydrukowane w Polsce
NastępnyMniej miejsc parkingowych i tysiące nowych drzew w Southampton